aČlánky - Bydlení a zahrada

PR články od Vás pro Vás

Kde sehnat nový byt či dům a kolik to bude stát? Jak jej vybavit a neprodělat? Přesně tyto informace naleznete na tomto webu. Nábytek, výbava interiéru i exteriéru a bytové doplňky pro dům i zahradu.

Nízkoenergetické a ekologické dřevostavby

Máte v plánu stavbu nového domova? Pokud chcete bydlet moderně, úsporně a pohodlně, ideálním domem pro vás bude dřevostavba.

NÍZKOENERGETICKÉ EKOLOGICKÉ DŘEVOSTAVBY

To, co investory přitahuje k realizaci dřevěných staveb, není v první řadě ekologická nenáročnost domů ze dřeva (která je spíše příjemným bonusem), ale hlavně energetická úspora, tzn. značné snížení nákladů na provoz domu – zejména nákladů na vytápění. Nízkoenergetické (i pasivní) dřevostavby jsou většinou stavěny z panelů (celostěnných panelů), které se nejdříve nanečisto sestaví ve výrobní hale, následně jsou převezeny a opětně složeny v exteriéru. I když se může zdát, že dřevo není materiálem, který umí udržet teplo, díky konstrukci panelů je možné snížit náklady na vytápění až o 70 %. Dřevostavby umí zajistit tepelný komfort i v nejnáročnějších klimatických podmínkách, důkazem je česká polární stanice v Antarktidě.

Ekologie dřevostaveb
Dřevostavby mají vzhledem k použití obnovitelných zdrojů pozitivní vliv na životní prostředí. Pro výrobu stavebních částí – nejčastěji stavebních celostěnových panelů je spotřebováno mnohem méně energie, než je tomu u domů z pálených cihel.

Celostěnové panely
Dřevostavby se v současné době převážně realizují použitím tzv. celostěnových panelů. Výhodou použití těchto panelů je rychlost montáže, vysoká energetická efektivnost – celostěnové panely se běžně využívají pro stavbu nízkoenergetických i pasivních domů. Kostra každého panelu je tvořena z konstrukčního dřeva, na ni navazuje OSB deska, která zaručuje parotěsnost. Na opačné straně panelu jsou použity sádrovláknité desky. Vzniklý prostor mezi deskami vyplňuje izolace z celulózy, nechybí ani vnější zateplovací systém, který zvyšuje energetickou efektivitu panelu.

Pokud vás nízkoenergetické dřevostavby zaujaly, katalog dřevostaveb i fotogalerii uskutečněných realizací najdete na webu VZOROVY-DUM.CZ

  • Linkuj.cz!
  • Top Články.cz
  • Jaggni to!
  • MediaBlog.cz
  • Bookmarky.cz
  • del.icio.us
  • Google Bookmarks
Zařazeno v: Bydlení a zahrada

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované položly jsou označené *

*