aČlánky - Bydlení a zahrada

PR články od Vás pro Vás

Kde sehnat nový byt či dům a kolik to bude stát? Jak jej vybavit a neprodělat? Přesně tyto informace naleznete na tomto webu. Nábytek, výbava interiéru i exteriéru a bytové doplňky pro dům i zahradu.

Cihly s integrovanou izolací

Projekt, v jehož rámci produkt vznikl, byl realizován ve spolupráci se Stavební fakultou ČVUT v programu Výzkum a vývoj nové generace cihelných prvků jednovrstvého zdiva a byl podpořen z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Vývojem tohoto na českém trhu jedinečného produktu sestávajícího z cihelných bloků HELUZ Family 50 a vloženého expandovaného polystyrenu se podařilo realizovat záměr nabídnout cihelný blok vhodný pro výstavbu domů s téměř nulovou spotřebou energie. „Do dutin cihel, které jsou běžně vyplněny pouze vzduchem, jsme vložili tepelný izolant, jež brání přenosu tepla sáláním dvou navzájem protilehlých stěn dutiny ve výrobku. Tepelněizolační vlastnosti výrobku se tím zvýšily až o 40 %,“ popisuje inovaci zdicího materiálu Ing. Jan Krampl, obchodní ředitel společnosti HELUZ, a dodává: „Udělali jsme další významný krok ve zlepšení termoizolačních vlastností cihel. HELUZ Family 50 2in1 má předpoklad stát se lídrem na trhu stavebních materiálů.“

Jednovrstvé zdivo z cihel HELUZ Family 50 2in1 má nejlepší tepelněizolační parametry na trhu, které jej řadí do pole izolačních materiálů při zachování výhodných vlastností jednovrstvého zdiva. S rezervou splňuje požadavky na obvodové konstrukce nulových, pasivních a nízkoenergetických domů bez dodatečného zateplení. Zdivo vyniká svou pevností, masivností, trvanlivostí a nekompromisními tepelněizolačními parametry. Expandovaný polystyren nabízí výborné tepelněizolační vlastnosti, které dosahují lepších výsledků než minerální vlna. V dutinách cihel je pevně fixovaný pomocí speciální technologie výroby a i při vyřezávání otvorů pro elektroinstalace či úpravách velikosti bloku zůstává uvnitř cihel. Další výhodou cihelných bloků HELUZ FAMILY 50 2in1 je jejich paropropustnost, která zamezuje hromadění zkondenzované vodní páry, jak tomu může být u nesprávně provedených kontaktních zateplovacích systémů.

Cihly s integrovanou izolací

Pro zdění z broušených cihelných bloků HELUZ Family 50 2in1 se používá celoplošné lepidlo HELUZ pro tenké spáry nebo HELUZ pěna. K omítání vnějšího líce zdiva lze používat lehčené jádrové nebo tepelněizolační omítky.

Parametry produktu:

Rozměry d/š/v 247 × 500 × 249 mm
Součinitel prostupu tepla U 0,11 W/m2K
Tepelná vodivost λ 0,058 W/mK
Pevnost cihly 8 MPa
Charakteristická pevnost zdiva 3,7 MPa
Třída reakce na oheň B-s1, d0
Požární odolnost REI 180

Hodnota U je uvedena pro zdivo při praktické vlhkosti bez omítek.

Pevnost zdiva je uvedena při použití celoplošného lepidla.

cihly Heluz
K základním cihlám jsou dodávány i doplňkové cihly krajové a krajové poloviční HELUZ Family 50-K 2in1 a HELUZ Family 50-K-1/2 2in1.

O společnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. vznikla v roce 1992. Vlastní celkem osm výrobních provozů ve třech lokalitách. V Dolním Bukovsku, kde sídlí také centrála společnosti, je cihlářská výroba, výroba stropních konstrukcí, výroba roletových překladů a výroba cihelných komínů. V Hevlíně u Znojma jsou dva výrobní závody na kompletní cihlářský sortiment a v Libochovicích nedaleko Prahy je cihelna a panelárna.

Společnost je největším českým výrobcem cihlářského zboží. Vyrábí a dodává komplexní cihelný systém pro hrubou stavbu, jehož součástí jsou tepelněizolační cihelné bloky pro obvodové zdivo (je možné postavit cihlový pasivní dům), cihly pro nosné, příčkové a akustické zdivo, keramické stropy a překlady, nosné překlady pro venkovní rolety a žaluzie, keramické stropní panely, cihelné komíny, cihelné obkladové pásky a nepálené cihly.

  • Linkuj.cz!
  • Top Články.cz
  • Jaggni to!
  • MediaBlog.cz
  • Bookmarky.cz
  • del.icio.us
  • Google Bookmarks
Zařazeno v: Bydlení a zahrada

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované položly jsou označené *

*